Jdi na obsah Jdi na menu
 


Většina lidí si myslí že morčátko je jen pro potěšení.Ale není to pravda!Morčátka se dají naučit spousta věcem!Tady jsou některé znich:


* CHOZENÍ NA "WC" - Velmi praktickou věcí je morčátko naučit chodit na jedno místo v rohu, kde bude mít "WC". Takovým nejvhodnějším místem je jak už jsem říkala roh. Na místo je praktické dát nějakou misku (ale plochou)morčátko to bude lákat Prodávají se i plastové záchody pro hlodavce,které moc nedoporučuji neboť to morčátka používají spíš na odpočinek.. Princip je zcela jednoduchý. Přesouvat - pomocí lopatky - výkaly na cílené místo. Časem by to morčátko mělo pochopit.

* PANÁČKOVÁNÍ - Četla jsem, že se dlouho tradovalo, že morčátka stát na zadních nohou neumí. Naopak panáčkovat umí velmi dobře, pokud to tedy trénují :-). Je pak legrace sledovat morčátko, které panáčkovat neumí, jak se sápe nešikovně nahoru a kynklá se ve vzduchu :-). I tady musí být určitý "talent". Morčátko za svůj výkon vyžaduje odměnu v podobě pamlsku, respektive pro dobrůtku udělají hory doly. Jako správné lákadlo poslouží hlavně zelenina nebo čerstvá tráva (mě se nejvíce osvědčila zelená píce.) Ze začátku možná bude potřeba morčátku vypomoct (jednou rukou držet pamlsek ve vzduchu nad hlavičkou a druhou rukou podepřít packy). Po čase už morčátko začne na mňamky automaticky panáčkovat :-).

* CHŮZE PO DVOU - Teď už poměrně těžký"kousek" je chůze po dvou zadních nožkách. Jinak řečeno panáčkování s chůzí. Opět pomocí pamlsku. Pokud již morčátko umí panáčkovat, můžeme začít. Opět zvedneme pamlsek do výšky, necháme morčátko panáčkovat, dáme mu odměnu, pak opět, podepřeme přední tlapky rukou a posuneme pamlsek směrem dopředu. Zprvu možná morče bude slézat dolů a odmítat, ale časem na to přijde. Prvně bude určitě vyžadovat podporu, ale později to půjde i bez ní.

* PŘÍCHOD NA ZAVOLÁNÍ - Těžkou záležitostí je příchod na zavolání jménem. Morčátka spíše reagují na zvláštní zvuky, jako je šustění pytlíkem nebo mlaskání. I když slyší o mnoho lépe než my lidi, lépe reagují na vysoké tóny. To však neznamená, že musíme na morčátka pištět :). Samy obvykle přijdou - pokud jsou tak zvyklé - na zvuky, které mají spojené s podáním jídla. Pokud však morčátko takto přivoláme a odměna se nekoná, brzy na tento zvuk přestane reagovat.(Toto je nejlepší třénovat ve výběhu,a když budete chtít slyšení na jméno tak si proto vymyslete třeba tenounký šišlaví hlásek kterým jméno budete vyslovovat!:-))

Potom některá morčátka umí se i otočt na dvouch ale to Lussy neumí tak Vám to sem nedám.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář