Jdi na obsah Jdi na menu
 


Morčátku stejnak jako zoubky dorůstají i drápky.I o ně je třeba pečovat.Drápky morčete,které se dostatečně neopotřebí přirozenou cestou-běháním po drsném povrchu,je nutno pravidelně stříhat.

Stříhání drápků

Drápky by se měly stříhat minimálně jednou za půl roku.Jsou tu dvě možnosti:Buť si je ostříháte samy,nebo si je necháte zastříhnout u veterináře.

Stříhání doma: Pokut se rozhodnete morčátku ostříhat drápky samy,tak se řiďte temito pravidly!
1.Kupte si ve specializovaném(jestli tam mám chybu tak mi to neříkejte-je to docela těšký napsat...Speci...No prostě to slovo!=D)Kleštičkami které ve zverimexu stojí od 250kč do 400kč morčátku můžete drápy zastříhnout.U světlích nožkách je to nejsnažší,protože vydíte morčátko nerv-červenou žilku do které stříhnou nemůžete,protože by to morčátko moc a moc bolelo!Od nervu se kleštičkamy držte 1 až 2mm.U černých morčat s černými drápky se ta žilka vidí opravdu zřídka a tak raději zastřihněte jen konečky.
Stříhání u veterináře: Tákže,tohle by jsem volila raději,protože veterinář je vzkušený a ví co dělá(né že by jste to nevěděli=))ví jak morče uklidnit,uchopit atp.Většinou můžete morčátko zklidňovat slabím hláskem,aby se nechalo v klidu ostříhat.:o)

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář