Jdi na obsah Jdi na menu
 


Morče na VODÍTKU

21. 4. 2007
Hned jako slovo úvodem Vás chci seznámit s RŮZNÝMI druhy postrojků-už jsem o nich psala zde(najdete tam doporučení a o nějákých postrojcích)

Co to vlastně ten postrojek je a k čemu všemu může posloužit?
*Postrojek aneb vodítko pro morče je složený s několika popruhů a přesek.Můžeme to porovnat s vodítky pro psa.Ovšem vodítko pro psa se skládá pouze z:Oobojku na krku a nějáké ,,šňůry"Která bude připevněna na obojku.Jenže ,,pes je prostě pes",je to jiný druh zvířete a jinak vnímá cítí a vůbec celé jeho tělo je jinak postaveno.
*Postrojek,čili vodítko pro morče,umožňuje ,,učení horou"pro naše chlupáčky.Pokud máte morčátko které není zrovna ,,sportovec",je toto řešení ideální.Také to má velké + v tom,že Vám morčátko neuteče.
*Vyvětlivka pro bod č.2.:
*Vezmem si to pěkne postupně,takže začneme tím,že si vysvětlíme,co bylo myšleno slovíčkem ,,učení hrou":Učení hrou,není myšleno jako PC program pro předškoláčky,kde se pčítají příklasy na typ:1+1=2,kde Vám předem prozradí vísledky=D,ale je to zábavná forma jak se morčátko naučí co smí a co ne,ovšem si nebude v té své malinké hlavičce uvědomovat,proč vy dvounožci chodíte pořád k němu a ke dveřím,prapodivně mlaskáte a pískáte,proč se snažíte naznačovat skok přez mini překážku atp.Jednoduče si morčátko několikrát provedete ,,trasou"a ono si to zapamatuje a nebude potřebovat vaší pomoc.Tím pádem bude aktivnější.
2.jsem psala,e šourá asi mili-metrovou
že pokut vaše morčátko není sportovec,tak je to také vyhovující.Nyní Vám to objasním:Morčátko vyndáte z klece a ono sedí a nebo se šine mili metrovou chůzí za hodinu,tím pádem začne tloustnout a tloustnout a tloustnout až je to spíš prasátko v malém vydání než rozkošný morčecí kamarád.=)Ale na vodítku se to stát nemůže,protože si ho pěkně vedete jako pejska!:-D

Hlavně opatrně!:-I
*Asi Vás napadla otátka proč hlavně opatrně.Je to zdůvodů,že morčátko na to jistě nebylo zvyklé,a tak se na něj musí opatrně.Rozhodně ho do vodítka nemůžeme srkat,bez pochopení k němu...A proč?O tom je bod následující:
Morčátko se vodítka bojí!Co s tím?!
*Tenhle bod jsem napsala jako varování pro Vás-radši nekupujte drahá vodítka,když ro stejně na morčátko pak nebudete omět zamotat(to se například stalo mne)poptejte se známích co morčátko mají a používají na něj vodítko.Určitě nevynechjte tyto otázky:
-,,Jak si tvé morátko na vodítko zvyklo?"
-,,Bálo se ho?"
-,,Jaké vlastně teď používáš a jseš s ním spokojený?"
*Tyhle otázky určitě nevynechejte,a dále se zkusetezeptat,jestli si to můžete na svém morčátku vyskoušet.No uznejte,není zbytečé kupovat vodítko které stojí kolem 200,- a potom ho nevyužít,kvůli strachu morčátka?!Opravdu to neryskujte,a skuste se poptat.
*Pokut se morčátko vodítka bojí,jakkoliv cuká,cvajá zuby,je střeštěné apod.,nenuďte ho.Ono nemá rozum a ani ho mít nebude.Berte jako zázrak,že morčátko pVás pouzná podle hlasu,nasučilo se pít z pítka atd.,Vám to přijde jako samozdřejmost,ale pro morčátko je to výkon!
*Já osobně se obávám,že jestli morčátko s vodítkem NENÍ kamarád,nedá se nic dělat..
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

???

(terina..., 27. 2. 2012 20:59)

ty vole....máte tam chyby jak stehno...to by neudělali ani prvňáci...ste snad úplně vymaštěný???...

Re: ???

(geek, 2. 7. 2015 22:39)

Prosim te bavi se te povysovat nad detmi, jsi uboha.

Jak?: oprava

(Anonym , 29. 9. 2013 19:47)

peominte stálo 149 ne 49

Jak?

(Anonym, 29. 9. 2013 19:46)

koupila jsem vodítko stálo 49 kč značka vodítka SMALL ANIMAL JEWELS nekoupila jsem zbytečně?nevím jak tam mám morčátko narvat

Jak?

(Anonym, 29. 9. 2013 19:45)

koupila jsem vodítko stálo 49 kč značka vodítka SMALL ANIMAL JEWELS nekoupila jsem zbytečně?nevím jak tam mám morčátko narvat

Cože!!

(Eidam, 28. 9. 2012 8:38)

Učení horou. Vísledky. proboha!!

???

(terina..., 27. 2. 2012 21:08)

"učení horou" ...co???

???

(terina..., 27. 2. 2012 21:04)

ale morčata mám ráda...a vodítko se šikne...

???

(terina..., 27. 2. 2012 21:02)

Tak jako promiň,ale psy nikdo nemá rád..urážet se můžou...sou to pěkný svině (až na některý)...

mamka- prosim o radu

(týna, 22. 7. 2011 14:25)

Ahoj prosimtě chtěla bych na morčátko ty kšíry co jsou na ně..ale mamka má pořád něco proti a já nevím jak jí přesvědčit..pomoz prosím...

katastrofa

(hrubky, 18. 7. 2011 22:40)

Proboha, pokud ti není 9, tak nechápu ten pravopis! KATASTROFA! Je sice fajn, že se tady chce někdo podělit se zkušenostmi, ale přes ty hrubky a nesouvislému textu některým věcem ani nerozumím, nebo spíš jsem se na ně nedokázala soustředit, protože jsem všude viděla chyby. Hrůza!!

Ty jedna

(blabla, 16. 7. 2010 8:53)

Urážíš psi ty kurvo!!!

Jak jsem smutná

(Karolína, 26. 1. 2010 19:36)

Jmenuji se Karolína a chtelabich morče ale mamka mi ho nedovolí a ja mam křečka a nic ho nemužu naučit proto že kouše a nekteré morčata nekoušou proto chci morče

Zajímavý článek...

(Frýda, 14. 7. 2009 11:06)

Zajímavý článek, akorát morče člověk NEMŮŽE tahatna vodítku, není to pes!:-) Některá morčata si na postroj-vodítko nikdy nezvyknou, jiná zase ano, ale u všech platí jedno - nenutit jej do pohybu nějakým taháním aby shodilo pár gramů. To by se mu pohyb znechutil ještě víc...

!!!

(Kritik kritika, 9. 4. 2009 18:37)

Když se ti to nelíbí tak to nečti. Tady se někdo snaží sdělit pár informací a ne napsat slohovku

morčata

(mája, 17. 1. 2009 8:49)

máte to tady moc hezké!kokněte se prosím na můj web(také o morčatech)na www.morceterka.blog.cz

superrrrrrrrrr

(verča, 28. 12. 2008 9:07)

díky za skwělý rady prosím písni mi na mail jak ho mám umývat a jak si s ním hrád alex.smekalova@seznam.cz

ssuuppeerr

(natalie kabrhelova, 23. 10. 2007 17:35)

mas super stranku ja mam taky morce a nevim jak ho mam mejt napis mi na email kabrhelova.natalie@seznam.cz

noooo

(monia, 9. 9. 2007 13:36)

ale- morča nesmiš ťahať ono nevie či má ísť alebo stáť a mohlo by ho to bolieť!!!

Vodítko

(Míša, 16. 8. 2007 16:27)

Koupila jsem vodítko včera,stálo 98Kč,je zelený s rolničkou.Zatím na to morčátko zvykám,včera ho měl chvilku venku a zítra to zkusím znovu a vypadá to,že si zvykne.Je to fajn mít ho venku na vodítku,má volnost a já mám jistotu,že neuteče:-)