Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bydlíte v paneláku a morčátku by jste rádi dopřáli pastvu?

18. 3. 2007
Ták...Takže otázka vyzněla foufám že jasně:Bydlíte v paneláku a morčátku by jste rádi dopřáli črstvou pastvu?Ale né!Před barákem máte z jedné strany silnici a z té druhé dětské hřiště,ale fuj!Na takhle prekfentovaných(to slovíčko mi dalo teda zabrat!:D)místech nemůžu nechat svého chlupáčka se napást!Má pro Vás takové menší řešení...Zdřejmně většina lidí natrhá listy pampelišek,doma omyje, ale stejně si nemůže být jistá že na ní nezůstala infekce,to bychom morčátku přece nepřáli!No tak k věci,zde máte návod na....
!Vlastoruční mini zahrádku!
Návod:
1.Pořiďte si nějáký nejlépe mělký a spíše podělný květináč(nebo spíš truhlík)
2.Z nejčisčího místa  v přírodě nebo když už tak na tom hřišti,vytrhejte  obyčejnou trávu s kořínkama(malíma ať nevyčuhuje z hlíny(Můžou být i jedovté)...!Dejte tam trávu tak aby z kupované hlíny vyčuhovali jen konečky(P.S. Když trháte tu trávu tak spíše z Jara,protože je ještě malinká a hezounká)
3.A když to je hotové,tak to dáme na balkon(nebo na okno,ale mít na parapetu trávu...:o))na sluníčko(nemusí být úplně přímé) a pravidelně zaléváme.
Využití:Když to hezky dorostlo tak ten truhlík nebo květináček dáme morčátku do výběhu aby si to papinkalo samo(ale hlídáme ať nepapá hlínu,nebo kořeny,či něco jiného mimo té trávy :D)A pokut je to opravdu velké třeba 3-4 cm(ta tráva) tak můžeme trhat a morčátku dávat do klece(můžete ještě umýt pr větší šťavnatost)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pro Bajku

(Anďa+Lussy, 30. 4. 2007 22:50)

Ze ano?!=D

:oD

(Bajka, 25. 4. 2007 18:05)

Dobrej nápad!!! :oD

Pro Andy66

(Anďa+Lussy, 30. 3. 2007 16:50)

Vlastnohlavě-to jsem ráda že se Ti to líbilo!Alespoň se tu někdo pobaví(krmě toho že se poučí!=D)Jsem ráda že zatím všichni oceňujete můj nápadík z mé makovičky!:DNo právě,to je na tom nejlepší.Jako v opravdové "divočině"=D

Anďa+Lussy

super

(Andy66, 28. 3. 2007 18:58)

"Vlastnohlavě vymyslela"..to zní hrooozně vtipně. Moje morčí určitě tenhle nápad ocení. Já jsem na zimu vždycky sázela semínka do květináče a vypiplávala je za oknem, ale tohle je pro ně přirozenější, prostě venkovní travička :-)

Pro Andy66

(Anďa+Lussy, 23. 3. 2007 13:19)

Ahojky,jsem moc ráda že se Ti náš nápad líbí!Ten jsem mimochodem vlastnohlavě vymyslela!=D(Teda možná to někoho napadlo ale hjá o tom nevím!)No jo!To zas nenapdlo mně!Je to také řešení na zimu!To já tam hled napíšu!:-)A taky je výhodnější že se jsi jistější,že v tom nechytí tvé morčátko líště!

Anďa+Lussy

ahoj

(Andy66, 21. 3. 2007 17:48)

Já a moje morčátka sice nebydlíme v paneláku, ale mooc se mi to líbí. Myslím, že by tohle mohlo být i řešení na zimu, né? Měje se, pá :-)