Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čištění kotce

9. 4. 2007
Milí přátelé,kamarádi=)Nevim jak jste na tom Vy,ale mně se tato rada hodila.Některá morčátka,(třeba moje Lussy)jsou trošlu nedomýšlivá,a tak si čůrá a vy konává veškeré svoje potřeby k sobě do domečku(ona si snad myslí že to je kadibudka!:))Když Lussku čistíme,vyházíme(jako všichni ostatní)hobliny do igelitky-a co nevidíme!?!Na místě domečku(můžeto být kdekoli,kde morče vykonává potřeby),byl takoví ohromný šedý flek.Když se to čistilo,mělo to jakoby podobný "materiál"jako když máte například knihu a strhnete z ní nálepku z cenovkou,tak to pak zůstane trochlu lepkaví a šedý.Skoušeli jsme to kartáčem-nic!Přidal jsme k tomu velmi horkou vodu-nic!Hmm...Super-říkala jsem si.Ale pak jsem se v jedné chytré knížce dočetla že se to může čistit "Kyselinou citrónovou"POZOR Nepleťte si to z "Kyselinou sírovou"=DTo by to taky nemuselo dobře dopadnout!Zakoupíte to v normálnim obchodě v menšim sáčku.Je to takoví přášek a vypadá to trochu jako prášek do pečení.
Postup:
1.Nalejte do to vaničky(té části klece) vodu a lehce navlchčete.
2.Nasypejte na dané místo Kyselinu citrónovou.Vezměte nějáký starý kartáč(třeba na boty) a Kyselinu citrónovou dřete kartáčem po dnu.
3.Když Vám to začne pouštět,napustťě do toho horkou vodu ještě jednou přejeťte kartáčem a hlvně:POŘÁDNĚ vypláchněte!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

morcatka

(veronika, 3. 3. 2012 16:17)

ja sem to udelala presne podle planu a vyplachla to poradne ze to neslo poznat.A zemrelymi dve mladata. :(

ocet

(dcp330cc, 25. 6. 2011 20:40)

Ahoj stačí my osobě používáme ocet fakt funguje je užasný :) takže kdyby nebyla kiselina citronová tak kupte ocet :)

dík :)

(Werča a Mufinka, 24. 3. 2011 18:21)

dík za radu, už dlouho pátrám a nevěděla jsem jak na to.Fakt super a funguje to Mufka si kadí taky kam chce a dokonce i nahoru na boudičku :D

My to čistíme jinak :)

(Denča + Cipísek, 22. 7. 2007 11:53)

Ahojky Anďo a Lussynko.. my na to máme trochu jiný způsob :) Čistíme to tak že tam nelijeme ocet, necháme působit a vypláchneme. Je to neškodné pro morčí a účiné:-D Tak papa Denča a zvířátka!