Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co promyslet

30. 3. 2007

Promyslete před pářením:
Před setkáním samice se samcem je třeba zvážit několik proti-aneb zvládne to samice,je na to připraveda,v jakém věku začít,co mám vlastně dělat....?

Finance-Morčata jsou velkou finanční zátěží.Musíte kupovat více krmiva,podestýlky a všechno co jste dosut kupovali jedné samici,budete toho teď muset kupovat alespoň 2x víc co do teď!Samici se může narodit 2-4 morčat takže o tom pouvažujte!
Čas-Pokut jste student na gimnázium nebo dokonce pracujete,určitě to nedoporučuji(pokut je nechcete darovat).Honí nás čas.Jestli nemáte dostatek času se o mladé a o po porodu vysílenou samici postarat,tak si je radši nepořizujte!
Prostor-No jistě,toto i trochu souvisí s financemi.Určitě nepočítete s tím že se Vám narodí samé samičky a budete je moc nechat v jedné kleci,(to stejně nemůžete,protože by byla moc malá,ale na prvních pár týdnů je nechte s polu,s maminkou-mateřské mléko).Pokut by se narodili(což asi narodí)pár samečku tak je nejpozději po 4-5ti týdnech rozdělte-samičky v jedné kleci,samcové v druhé.POZOR-Říkám to proto,aby nedošlo k neplánovanému páření mezi mladými!
Samec+Samice: Jsou obě morčata zdravá?!Samice nesmí být mlatší 5 měsíců a starší více než 1 rok!
Mláďata:Co s nimi po 5ti týdnech,necháme si je či prodáme,nebo snad darujeme...I to je třeba promyslet!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ano ,

(Verča, 7. 10. 2007 20:00)

ano , je to tak. Ale ještě ti tu něco chybí. Samička a sameček na sebe musí být zviklí ! Ne abysme si myslili , že když dáme novou samičku k novému samečkovi , tak , že se nikdy neviděli , budou pářit ! Musí u sebe být aspoň týden.

Pro sisa

(Anďa+Lussy, 8. 8. 2007 9:22)

Ahoj..Tak to by neměli,páč jestli samice bude březí,porod by nemusela zvládnout,protože je ještě mladá a nemá na to dostatek síly anina no není jinak připravená,takže jestli máš samečka vykasrovaného-klidně,ale jinak by jste je k sobě pouštět neměli..

hzgzgd

(sisa, 7. 8. 2007 14:52)

a co když s polu jsou dřív než 5 měsícu?