Jdi na obsah Jdi na menu
 


HMAT morče ohmatává věci hmatovými vousky. Jsou umístěné na lících nosu. měří asi 4cm. díky nim pozná také, jestli prostorem projde, či ne.
CHUŤ "Morče je bez chuti jako ryba bez vody"se píše :) Využití je u potravy ale morče vás také pozná podle toho jak chutnáte.. :) a jak? prostě vám čas od času olízne ruku nebo prst... lidi si hodně myslí že to znamená něco jako že vás má morče rádo treba jako to dělají psy.
ZRAK Zrak není tak silný jako u jiných smyslů morče vidí do předu i do stran díky posazení očí na hlavě. barvy očí: červená, rubínová, tmavá a modrá. Morče rozeznává i několik druhů barev-tudíž není barvoslepé.
ČICH Čichem rozeznávají morčátka téměř vše. I čich je kromě sluchu daleko lepší než u lidí.Zajímavost je, že i rodina , popřípadě některé skupiny, májí jednotný pach. Tím se vždy poznají. Po oddělení pachy ztratí a tak se již po delší době nepoznají.
SLUCH Zvířata většinou slyší o mnoho lépe než lidé a ani morčátka nejsou výjimkou. člověk slyší zvuky okolo asi tak 17 000 Hz, kdežto morče slyší asi tak 33 000 Hz. morčata si mohou také mnoho zvuků spojit s činností, např. zašustění igelitovým pytlíkem - jídlo , nebo zavrzání klece - že si jej chce člověk vzít ven .


Zdrojík:kesinmorce.blog.cz